History for 2018 Feb 24th to Feb 25th
Results | Video | News |
---|
Invited groups |
2018Michigan MITS Indoor State Championships 2018 Results - Michigan MITS Indoor State Championships
Published by
2018 MITS State Championship - 2/24/2018 to 2/25/2018
Saginaw Valley State University
Results
Event 1 Boys 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 181 Mayhue, Job SR Unattached 7.99q 1
2 219 Palmer, Daveon SR Blazers Trac 8.40q 5
3 239 Ratliff, Brandon SR Grand Rapids 8.43q 3
4 2 Aerts, Parker SR McHugh Speed 8.48q 2
5 116 Head, Tyler SR Red Neck Rac 8.51q 4
6 216 Ostuno, Michael SO East Kentwoo 8.53q 1
7 137 Jackson, Isaiah SR Unattached 8.55q 1
8 131 Hudson, Anthony SR Eastside Eag 8.56q 3
9 121 Hernandez, Quentin JR Unattached 8.63q 5
10 55 Corby, Justin SR Unattached 8.66q 4
11 120 Henshaw, Cassidy Traverse Cit 8.68q 5
12 91 Gabaron, Leo SR Ann Arbor Tr 8.70q 3
13 200 Moreman, Thomas SR The Green 8.72q 5
14 85 Flory, Derek SR Unattached 8.73q 3
15 209 Norkey, Payton SR Unattached 8.78q 2
16 313 Williams, Jevin SR Eastside Eag 8.85q 4
16 70 Doty, Adam Michigan Rac 8.85q 1
18 10 Atzinger, Luke Spirit of Pr 8.86q 2
18 319 Wright, Cameron SR Breen Track 8.86q 4
20 148 Jones, Graham SR Tempo 8.88q 5
21 262 Shellenbarger, Gag SR Mt. Pleasant 8.90q 4
22 205 Neff, Carson JY Elite 8.93q 2
23 156 Kilgore, Jimmie SR Unattached 8.97q 1
23 33 Bruce, Chad SR Union City 8.97q 4
25 227 Pendell, Derek SR Ithaca Track 8.99q 1
26 314 Williams, Joseph SR Motor City T 9.04q 5
27 63 Deck, Dylan SR Jackalope Ru 9.05q 2
28 69 Dixon, Kyle SR Motor City T 9.11q 3
29 159 Kimble, James JR Unattached 9.13q 1
30 90 Gabanyicz, Zack Spirit of Pr 9.21q 3
30 114 Hawks, Brady SO Landon Athle 9.21q 3
32 170 Liggett, Dylan SR Traverse Cit 9.30q 2
-- 169 Lewis, Montel Detroit Chee DNF 2
Event 1 Boys 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Semis H#
===================================================================
Semi-Finals
1 181 Mayhue, Job SR Unattached 7.99q 1
2 2 Aerts, Parker SR McHugh Speed 8.23q 4
3 120 Henshaw, Cassidy Traverse Cit 8.37q 3
4 239 Ratliff, Brandon SR Grand Rapids 8.40q 3
5 116 Head, Tyler SR Red Neck Rac 8.44q 4
6 121 Hernandez, Quentin JR Unattached 8.48q 1
7 219 Palmer, Daveon SR Blazers Trac 8.49q 2
8 137 Jackson, Isaiah SR Unattached 8.54q 2
9 200 Moreman, Thomas SR The Green 8.56q 4
10 209 Norkey, Payton SR Unattached 8.58q 2
11 91 Gabaron, Leo SR Ann Arbor Tr 8.67q 4
12 313 Williams, Jevin SR Eastside Eag 8.68q 1
13 262 Shellenbarger, Gag SR Mt. Pleasant 8.74q 4
14 131 Hudson, Anthony SR Eastside Eag 8.76q 1
15 216 Ostuno, Michael SO East Kentwoo 8.80q 3
16 55 Corby, Justin SR Unattached 8.84q 2
17 319 Wright, Cameron SR Breen Track 8.84 3
18 314 Williams, Joseph SR Motor City T 8.87 2
19 156 Kilgore, Jimmie SR Unattached 8.94 1
20 70 Doty, Adam Michigan Rac 8.97 1
21 227 Pendell, Derek SR Ithaca Track 9.06 1
22 85 Flory, Derek SR Unattached 9.12 3
23 90 Gabanyicz, Zack Spirit of Pr 9.13 3
24 63 Deck, Dylan SR Jackalope Ru 9.14 3
25 10 Atzinger, Luke Spirit of Pr 9.16 2
26 69 Dixon, Kyle SR Motor City T 9.23 4
27 33 Bruce, Chad SR Union City 9.26 2
28 159 Kimble, James JR Unattached 9.30 4
29 148 Jones, Graham SR Tempo 9.39 4
30 205 Neff, Carson JY Elite 9.40 3
Event 1 Boys 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 181 Mayhue, Job SR Unattached 7.90 2
2 2 Aerts, Parker SR McHugh Speed 8.06 2
3 120 Henshaw, Cassidy Traverse Cit 8.33 2
4 131 Hudson, Anthony SR Eastside Eag 8.39 1
5 219 Palmer, Daveon SR Blazers Trac 8.43 2
6 116 Head, Tyler SR Red Neck Rac 8.44 2
7 262 Shellenbarger, Gag SR Mt. Pleasant 8.46 1
8 137 Jackson, Isaiah SR Unattached 8.48 2
9 239 Ratliff, Brandon SR Grand Rapids 8.50 2
10 200 Moreman, Thomas SR The Green 8.57 1
11 216 Ostuno, Michael SO East Kentwoo 8.64 1
12 121 Hernandez, Quentin JR Unattached 8.75 2
13 91 Gabaron, Leo SR Ann Arbor Tr 8.75 1
14 55 Corby, Justin SR Unattached 8.77 1
15 209 Norkey, Payton SR Unattached 8.78 1
16 313 Williams, Jevin SR Eastside Eag 8.97 1
Event 2 Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 196 Laurencin, Aasia SO Motor City T 8.79q 1
2 232 Norinh, Suenomi SR Unattached 9.01q 3
3 99 Eaton, Madison JR Maximum Outp 9.10q 2
4 309 Symons, Melissa SR Maximum Outp 9.18q 7
5 169 Johnson, Grace Elite Perfor 9.21q 4
6 271 Rucker, Taylor SR Prime Time P 9.24q 7
7 218 Mitchell, Ahvonn SO Motor City T 9.26q 6
7 122 Fulcher, Lauren SR Breen Track 9.26q 5
9 213 Meadows, Heather Michigan Mus 9.27q 1
10 59 Chapman, Paige SR Track Life U 9.34q 1
11 64 Collier, Daijah SR Grand Rapids 9.35q 5
12 217 Micheaux, Ashley JR Unattached 9.60q 3
13 106 Essien, Haven SR Dearborn Tra 9.73q 6
14 220 Mixon, Carly SR Prime Time P 9.78q 2
15 364 Leonard, Daiya SR Unattached 9.86q 7
16 21 Baskin, Jaliyah Rdf track cl 9.89q 5
17 228 Newman, Gabriella 8 Unattached 9.90q 3
18 335 Wellet, Jasmine SR Unattached 9.94q 4
19 17 Ashley, Ra'Dasha J-Dubbs 9.95q 5
20 69 Costello, Erinn Breen Track 9.99q 5
21 224 Mort, Alexa JR Unattached 10.12q 6
22 119 Foster, Taylor The Woods Tr 10.17q 1
23 229 Nicholas, Madeline SR Tortoise & H 10.20q 3
24 359 Youngstrom, Abby SR Rdf track cl 10.24q 7
25 84 Dean, Cherish Infinity Ath 10.27q 3
26 97 Dykstra, Jenna SO Unattached 10.29q 4
27 67 Cook, Emily Spirit of Pr 10.30q 2
28 282 Sanderson, Allison SR Unattached 10.35q 4
29 127 Garcia, Erica SR M.M.T.C 10.39q 7
30 200 Long, NaJea Next Level 10.41q 1
31 287 Simpson, Ivory SR Rdf track cl 10.43q 1
32 269 Roth, Jacquelyn SR Unattached 10.51q 1
33 71 Courser, Corrina SO Unattached J10.51 6
34 354 Woolley, Vanessa SR Purple Track 10.52 4
34 160 Hunt, Layla SR Grand Rapids 10.52 4
36 312 Teed, Allison 8 Unattached 10.56 6
37 134 Gordon, Charlotte SR Unattached 10.57 6
38 174 Judkins, Emily SR Tortoise & H 10.61 7
39 352 Woolfolk, Ta'nia Next Level 10.62 2
40 266 Romps, Sydney JR Unattached 10.63 5
41 83 Davis, Miah SR RDF 10.66 5
42 2 Adams, Kayla JR Unattached 10.67 6
43 8 Allman, Madelyn SO Unattached 10.68 2
44 314 Thomson, Savannah The Woods Tr 10.72 4
45 189 Krupinski, Taylor SR Michigan All 10.73 7
46 206 Manly, Kaehla SR Possum Nugge 10.77 4
47 123 Fush, Abby Michigan Rac 10.86 3
48 256 Puskar, Haley SR Breen Track 10.94 2
49 63 Coen, Allison FR Unattached 11.04 3
50 170 Johnson, Kennedy Track Life U 11.14 6
50 295 Smith, Parys Track Life U 11.14 7
52 339 Wilder, Trinity FR Michigan Fly 11.66 5
-- 36 Bracey, Sarinity SR Grand Rapids DQ 2
Event 2 Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Semis H#
===================================================================
Semi-Finals
1 196 Laurencin, Aasia SO Motor City T 8.60q 1
2 232 Norinh, Suenomi SR Unattached 9.06q 2
3 271 Rucker, Taylor SR Prime Time P 9.08q 3
4 309 Symons, Melissa SR Maximum Outp 9.10q 4
5 169 Johnson, Grace Elite Perfor 9.15q 4
6 64 Collier, Daijah SR Grand Rapids 9.15q 3
7 122 Fulcher, Lauren SR Breen Track 9.27q 1
8 213 Meadows, Heather Michigan Mus 9.31q 1
9 218 Mitchell, Ahvonn SO Motor City T 9.31q 2
10 59 Chapman, Paige SR Track Life U 9.38q 2
11 99 Eaton, Madison JR Maximum Outp 9.40q 3
12 217 Micheaux, Ashley JR Unattached 9.46q 4
13 17 Ashley, Ra'Dasha J-Dubbs 9.50q 3
14 106 Essien, Haven SR Dearborn Tra 9.53q 4
15 335 Wellet, Jasmine SR Unattached 9.55q 2
16 364 Leonard, Daiya SR Unattached 9.66q 2
17 21 Baskin, Jaliyah Rdf track cl 9.79 1
18 69 Costello, Erinn Breen Track 9.82 4
19 228 Newman, Gabriella 8 Unattached 9.84 1
20 224 Mort, Alexa JR Unattached 9.88 4
21 220 Mixon, Carly SR Prime Time P 10.03 3
22 97 Dykstra, Jenna SO Unattached 10.06 2
23 119 Foster, Taylor The Woods Tr 10.13 3
24 200 Long, NaJea Next Level 10.23 3
25 359 Youngstrom, Abby SR Rdf track cl 10.28 1
26 229 Nicholas, Madeline SR Tortoise & H 10.32 2
27 67 Cook, Emily Spirit of Pr 10.33 3
28 282 Sanderson, Allison SR Unattached 10.37 4
29 287 Simpson, Ivory SR Rdf track cl 10.37 2
30 127 Garcia, Erica SR M.M.T.C 10.45 4
31 269 Roth, Jacquelyn SR Unattached 10.69 1
32 84 Dean, Cherish Infinity Ath 10.85 1
Event 2 Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 196 Laurencin, Aasia SO Motor City T 8.68 2
2 232 Norinh, Suenomi SR Unattached 8.94 2
3 271 Rucker, Taylor SR Prime Time P 9.03 2
4 99 Eaton, Madison JR Maximum Outp 9.06 1
5 64 Collier, Daijah SR Grand Rapids 9.07 2
6 309 Symons, Melissa SR Maximum Outp 9.08 2
7 169 Johnson, Grace Elite Perfor 9.12 2
8 122 Fulcher, Lauren SR Breen Track 9.24 2
9 218 Mitchell, Ahvonn SO Motor City T 9.27 1
10 213 Meadows, Heather Michigan Mus 9.43 2
11 335 Wellet, Jasmine SR Unattached 9.47 1
12 106 Essien, Haven SR Dearborn Tra 9.49 1
13 17 Ashley, Ra'Dasha J-Dubbs 9.51 1
14 217 Micheaux, Ashley JR Unattached 9.52 1
15 59 Chapman, Paige SR Track Life U 9.52 1
16 364 Leonard, Daiya SR Unattached 10.16 1
Event 3 Boys 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 306 Ware, Jalen SR McHugh Speed 6.89q 1
2 269 Smith, Caden Monroe Speed 6.98q 3
3 280 Stevens, Joseph SR Motor City T 6.99q 2
3 168 Lewis, Jaylen JR Michigan All 6.99q 5
5 32 Brown, Pierre SR Prime Time P 7.00q 3
6 177 Martin, Tony SR Rdf track cl 7.05q 1
7 59 Davis, Andrew SR Maximum Outp 7.06q 4
7 127 Holmes, Junias SR Grand Rapids 7.06q 4
9 138 Jackson, Jaden SR Elite Perfor 7.09q 4
10 28 Broussard, Quin SR Tempo 7.13q 3
10 24 Bracey, Steve Grand Rapids 7.13q 2
12 234 Postell, Antonio JY Elite 7.14q 5
13 40 Cannon, Rodney SR Michigan All 7.15q 1
14 105 Hall, Cobey SR Michigan All 7.19q 2
14 41 Castonguay, Eian SR G.C Speed 7.19q 5
16 242 Reilly, Ben Michigan Acc 7.20q 4
17 245 Riley, Drey SR McHugh Speed 7.22q 3
18 191 Miller, Myles SR Tortoise & H 7.24q 5
19 1 Abbott, Anthony People's cho 7.25q 1
20 174 Marino, Nick Monroe Speed 7.27q 2
21 172 Mack, Kolby SR Motor City T 7.31q 1
22 155 Kelsey, Treyvon A2woosh 7.32q 3
23 290 Taylor, Gabe JR Unattached 7.33q 3
24 3 Alfred, Jeremiah JR Unattached 7.34q 4
25 49 Collins, Patrick SR Grand Rapids 7.35q 1
26 232 Plitt, Derek SR Misfit Track 7.36q 2
27 112 Hatfield, Nick SR Unattached 7.37q 2
28 145 Jenkins, Christian SR Elite Perfor 7.39q 1
28 293 Trotter, Lunden SR Grand Rapids 7.39q 4
30 197 Moore, James SR Unattached 7.40q 5
31 140 Jackson II, Kerry SR Michigan Mus 7.42q 2
32 39 Burton, Qway SR Unattached 7.45q 5
33 129 Horton, DaRoy JR Unattached 7.46 4
34 295 Trujillo, Jacob SR Unattached 7.47 3
Event 3 Boys 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Semis H#
===================================================================
Semi-Finals
1 306 Ware, Jalen SR McHugh Speed 6.81q 1
2 280 Stevens, Joseph SR Motor City T 6.91q 3
3 127 Holmes, Junias SR Grand Rapids 6.93q 1
4 32 Brown, Pierre SR Prime Time P 6.98q 4
5 269 Smith, Caden Monroe Speed 7.00q 2
6 168 Lewis, Jaylen JR Michigan All 7.00q 4
7 138 Jackson, Jaden SR Elite Perfor 7.05q 1
8 234 Postell, Antonio JY Elite 7.05q 4
9 59 Davis, Andrew SR Maximum Outp 7.05q 2
10 24 Bracey, Steve Grand Rapids 7.06q 3
11 177 Martin, Tony SR Rdf track cl 7.07q 3
12 191 Miller, Myles SR Tortoise & H 7.14q 2
13 28 Broussard, Quin SR Tempo 7.15q 2
14 105 Hall, Cobey SR Michigan All 7.16q 3
15 1 Abbott, Anthony People's cho 7.20q 3
16 290 Taylor, Gabe JR Unattached 7.23q 2
17 40 Cannon, Rodney SR Michigan All 7.25 4
18 41 Castonguay, Eian SR G.C Speed 7.25 2
19 172 Mack, Kolby SR Motor City T 7.27 4
20 232 Plitt, Derek SR Misfit Track 7.29 2
21 155 Kelsey, Treyvon A2woosh 7.30 3
22 197 Moore, James SR Unattached 7.31 3
23 49 Collins, Patrick SR Grand Rapids 7.36 1
24 3 Alfred, Jeremiah JR Unattached 7.37 1
25 174 Marino, Nick Monroe Speed 7.39 4
26 112 Hatfield, Nick SR Unattached 7.42 3
27 293 Trotter, Lunden SR Grand Rapids 7.65 4
Event 3 Boys 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 306 Ware, Jalen SR McHugh Speed 6.83 2
2 280 Stevens, Joseph SR Motor City T 6.89 2
3 32 Brown, Pierre SR Prime Time P 6.97 2
4 234 Postell, Antonio JY Elite 6.98 2
5 177 Martin, Tony SR Rdf track cl 7.03 1
6 269 Smith, Caden Monroe Speed 7.04 2
7 127 Holmes, Junias SR Grand Rapids 7.06 2
8 168 Lewis, Jaylen JR Michigan All 7.07 2
9 105 Hall, Cobey SR Michigan All 7.09 1
10 24 Bracey, Steve Grand Rapids 7.09 1
11 59 Davis, Andrew SR Maximum Outp 7.17 2
12 28 Broussard, Quin SR Tempo 7.18 1
13 191 Miller, Myles SR Tortoise & H 7.32 1
-- 1 Abbott, Anthony People's cho FS 1
Event 4 Girls 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 234 Nuels, Amani JR Maximum Outp 7.64q 2
1 163 Jackson, Kaila SR Track Life U 7.64q 1
3 358 Young, Qe'Neisha SR Grand Rapids 7.74q 4
4 22 Bates, BreAnna SR Dearborn Tra 7.76q 6
5 53 Carroll, Tori New Breed Tr 7.80q 3
5 318 Trainor, Priscilla SR Prime Time P 7.80q 7
7 329 Wallace, Reynei JR 16 Ways 7.87q 5
8 322 Van-Scott, Marthea J-Dubbs 8.00q 1
9 165 Jenkins, Olivia SR Track Life U 8.01q 5
9 94 Draper, Reghan SR People's cho 8.01q 7
11 172 Jones, Anaiya JR All About Sp 8.02q 4
12 74 Creger, Katelynn SR Unattached 8.05q 1
13 274 Rush, Katy SR Elite Perfor 8.08q 2
13 27 Benton, Brenea SR Rdf track cl 8.08q 2
15 168 Johnson, DeShonda SR Track Life U 8.11q 3
16 46 Buford, Lauren JR Michigan All 8.13q 5
17 40 Bridges, Caitlynn 7 Maximum Outp 8.15q 6
18 265 Roland, Jor'Dae 7 All About Sp 8.20q 4
18 323 Varner, Serena SR Blazers Trac 8.20q 2
20 144 Hall, Shelby SR Purple Track 8.22q 5
21 26 Bellisario, Gianna FR Blue Dragons 8.23q 2
22 50 Calcaterra, Elizab SR Unattached 8.25q 7
23 237 Olapade, Olaide SR Blazers Trac 8.26q 1
24 14 Anderson, Jasmine JR Quick Lightn 8.27q 4
24 221 Moir, Leah JR The Hills Tr 8.27q 6
26 263 Roberts, Jocelyn Rdf track cl 8.28q 5
27 146 Harris, Karyn JY Elite 8.30q 6
28 268 Roth, Diana JR Unattached 8.31q 7
29 143 Hall, Julia JR Unattached 8.32q 6
29 167 Johnson, Caprcie SR People's cho 8.32q 2
31 150 Hayes, Arinn New Breed Tr 8.34q 3
32 291 Smith, Cherice SO Michigan All J8.34q 1
33 302 St.Andre, Gabriell SR Battle Alley J8.34 1
34 293 Smith, Klare JR Michigan All 8.35 5
35 285 Shi, Selina JR Unattached 8.36 4
35 332 Watkins-Johnson, T Next Level 8.36 4
37 111 Fields, Caprice 8 Quick Lightn 8.40 7
37 154 Hill, Jayden FR Unattached 8.40 6
39 298 Spearing, Isabel SR West End 8.41 2
39 192 Lambert, Natalie SR Breen Track 8.41 7
41 333 Weatherford, Taylo SR Tortoise & H 8.44 1
42 156 Holland, Dasheona SR Unattached 8.46 4
42 37 Bradford, Zariah SR Prime Time P 8.46 3
44 216 Meyers, Kaylin SO Unattached 8.48 3
45 80 Danpollo, Adama Breen Track 8.49 3
46 299 Spicer, Jonaya Grand Rapids 8.50 5
47 23 Beach, Anastatia 8 Unattached 8.51 3
48 223 Moroschan, Samanth SR Breen Track 8.52 5
49 230 Nicklas, Delanie JR All About Sp 8.53 7
50 226 Neal, Gabrielle FR Unattached 8.56 6
51 180 Kent, Makilah JR Unattached 8.57 2
52 316 Tolan, Madelynn SO Unattached 8.59 7
53 207 Mapp, Drelin 8 Motor City T 8.61 1
54 214 Mears, Julia SR Infinity Ath 8.64 4
55 181 Kidd, Noriah SR Tortoise & H 8.68 6
Event 4 Girls 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Semis H#
===================================================================
Semi-Finals
1 163 Jackson, Kaila SR Track Life U 7.61q 1
2 234 Nuels, Amani JR Maximum Outp 7.62q 2
3 22 Bates, BreAnna SR Dearborn Tra 7.72q 4
4 53 Carroll, Tori New Breed Tr 7.76q 4
5 318 Trainor, Priscilla SR Prime Time P 7.77q 3
6 358 Young, Qe'Neisha SR Grand Rapids 7.78q 3
7 329 Wallace, Reynei JR 16 Ways 7.86q 2
8 94 Draper, Reghan SR People's cho 7.97q 1
8 165 Jenkins, Olivia SR Track Life U 7.97q 2
10 322 Van-Scott, Marthea J-Dubbs 8.00q 1
11 323 Varner, Serena SR Blazers Trac 8.03q 3
12 74 Creger, Katelynn SR Unattached 8.04q 4
13 168 Johnson, DeShonda SR Track Life U 8.04q 2
14 274 Rush, Katy SR Elite Perfor 8.10q 3
15 40 Bridges, Caitlynn 7 Maximum Outp 8.14q 1
16 172 Jones, Anaiya JR All About Sp 8.20q 3
17 146 Harris, Karyn JY Elite 8.24 3
18 46 Buford, Lauren JR Michigan All 8.25 1
19 26 Bellisario, Gianna FR Blue Dragons 8.26 4
20 144 Hall, Shelby SR Purple Track 8.28 4
21 221 Moir, Leah JR The Hills Tr 8.29 1
22 237 Olapade, Olaide SR Blazers Trac 8.30 2
23 265 Roland, Jor'Dae 7 All About Sp 8.30 2
24 14 Anderson, Jasmine JR Quick Lightn 8.31 1
25 167 Johnson, Caprcie SR People's cho 8.32 4
26 263 Roberts, Jocelyn Rdf track cl 8.34 2
26 50 Calcaterra, Elizab SR Unattached 8.34 3
28 27 Benton, Brenea SR Rdf track cl 8.34 4
29 150 Hayes, Arinn New Breed Tr 8.36 2
30 143 Hall, Julia JR Unattached 8.36 3
31 291 Smith, Cherice SO Michigan All 8.52 1
Event 4 Girls 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 163 Jackson, Kaila SR Track Life U 7.56 2
2 234 Nuels, Amani JR Maximum Outp 7.68 2
3 318 Trainor, Priscilla SR Prime Time P 7.75 2
4 358 Young, Qe'Neisha SR Grand Rapids 7.80 2
5 53 Carroll, Tori New Breed Tr 7.83 2
6 22 Bates, BreAnna SR Dearborn Tra 7.86 2
7 329 Wallace, Reynei JR 16 Ways 7.88 2
8 322 Van-Scott, Marthea J-Dubbs 7.92 1
9 323 Varner, Serena SR Blazers Trac 7.94 1
10 165 Jenkins, Olivia SR Track Life U 8.00 1
11 172 Jones, Anaiya JR All About Sp 8.04 1
12 40 Bridges, Caitlynn 7 Maximum Outp 8.05 1
13 74 Creger, Katelynn SR Unattached 8.10 1
14 94 Draper, Reghan SR People's cho 8.12 2
15 168 Johnson, DeShonda SR Track Life U 8.14 1
16 274 Rush, Katy SR Elite Perfor 8.24 1
Event 5 Boys Distance Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 a2 track club 'A' 10:10.05
2 Spirit of Pre 'A' 10:19.66
3 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 10:23.68
4 Greater Flint Track Club 'A' 10:27.87
5 Prime Time Performance 'A' 10:33.91
6 Rocktown Track Club 'A' 10:35.83
7 Ubly Indoor Track Club 'A' 10:41.96
8 Gold Smoke 'A' 10:44.60
9 Breen Track Club 'A' 10:45.61
10 Brian's Boys 'A' 10:45.96
11 a2 track club 'B' 10:50.20
12 Ann Arbor Track Club 'A' 10:50.98
13 Birmingham Harriers 'A' 10:51.15
14 Salem Track Club 'A' 10:54.46
15 Spirit of Pre 'B' 10:55.37
16 Little Bad Bulls 'A' 10:55.38
17 Runners High 'A' 10:57.21
18 Red Neck Racing 'A' 11:00.13
19 Gucci Gang 'A' 11:00.52
20 Trinity Project 'A' 11:02.57
21 Breen Track Club 'B' 11:10.06
22 Cain 'A' 11:12.87
23 Traverse City Snow Dogs 'A' 11:20.89
24 Ann Arbor Track Club 'B' 11:21.37
25 Natural Selection 'A' 11:24.86
26 Ithaca Track and Field Club 'A' 11:31.12
27 Possum Nuggets 'A' 11:35.71
Event 6 Girls Distance Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 Breen Track Club 'A' 11:55.30
2 Spirit of Pre 'A' 12:15.20
3 Breen Track Club 'B' 12:20.67
4 Greater Flint Track Club 'A' 12:23.60
5 Purple Track Club 'A' 12:28.12
6 Degeneration X 'A' 12:35.33
7 M.M.T.C 'A' 12:38.79
8 Breen Track Club 'C' 12:38.82
9 Golden Geese 'A' 12:48.52
10 The Woods Track Club 'A' 12:50.46
11 Tri-Valley Elite 'A' 12:52.43
12 Red Tide Track Club 'A' 12:56.13
13 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 12:58.26
14 Jackalope 'A' 12:59.90
15 Midland 'A' 13:01.50
16 Spirit of Pre 'B' 13:01.96
17 Ann Arbor Track Club 'A' 13:02.89
18 Waza TC 'A' 13:06.56
19 Purple Track Club 'B' 13:07.68
20 Battle Alley Track Club 'A' 13:10.68
21 The Green Highlighters 'A' 13:12.37
22 Gazelle Elite 'A' 13:16.52
23 Breen Track Club 'D' 13:16.70
24 Btc 'A' 13:17.29
25 Btc 'B' 13:28.91
26 Lake Erie Striders 'A' 13:30.61
27 elite 'A' 13:36.29
Event 7 Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 58 Cunningham, Cortez SR Michigan All 22.38q 1
2 30 Brown, Dylan SO Quick Lightn 22.39q 2
3 217 Oyster, Cale SR Elite Perfor 22.61q 3
4 154 Kearney, Brandon JR Northville T 22.76q 1
5 225 Payne, Terrell SR Prime Time P 22.79q 5
6 285 Szafranski, Triste SR Traverse Cit 22.88q 2
7 176 Martin, Kyle SR Blazers Trac 22.89q 4
8 221 Parmley, Jason SR Michigan Acc 22.93q 3
9 149 Jones-Carter, DeAn Track Life U 22.98q 4
10 143 Jammeh, Muhammad Track Life U 23.02q 3
11 100 Gresham, Myles SR Michigan Mus 23.07q 4
12 252 Saffore, Andre Track Life U 23.11q 1
13 186 Merrell, Carter SR Tempo 23.17q 5
14 277 Stallworth, Noah SR Grand Rapids 23.24q 5
15 162 Knight, Jeffrey SR Prime Time P 23.46q 3
16 315 Williams, Julian SR JAGS 23.47 4
17 128 Hooker, Gavin SR Union City 23.48 2
18 37 Burns, Zarin SR Rdf track cl 23.52 3
19 95 Gilliam, Lawrence SR Michigan Mus 23.53 1
20 307 Warner, Henry SR Greater Flin 23.61 1
21 31 Brown, Jordan SR blaze / clev 23.62 2
22 73 Duncan, Garrett SR Gaylord TC 23.67 5
23 318 Womack, Noah SR Unattached 23.68 5
24 164 Kolawole, Abimbola SR Tortoise & H 23.91 4
25 26 Brightmon, Wesley SR Tortoise & H 24.09 2
Event 7 Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 58 Cunningham, Cortez SR Michigan All 22.02 3
2 30 Brown, Dylan SO Quick Lightn 22.06 3
3 217 Oyster, Cale SR Elite Perfor 22.32 3
4 149 Jones-Carter, DeAn Track Life U 22.48 2
5 285 Szafranski, Triste SR Traverse Cit 22.57 2
6 225 Payne, Terrell SR Prime Time P 22.69 3
7 154 Kearney, Brandon JR Northville T 22.71 3
8 221 Parmley, Jason SR Michigan Acc 22.80 2
9 143 Jammeh, Muhammad Track Life U 22.92 2
10 252 Saffore, Andre Track Life U 22.98 1
11 277 Stallworth, Noah SR Grand Rapids 23.00 1
12 186 Merrell, Carter SR Tempo 23.21 1
13 176 Martin, Kyle SR Blazers Trac 23.59 2
14 162 Knight, Jeffrey SR Prime Time P 23.61 1
Event 8 Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 34 Bowen, Britten SR Ann Arbor Yo 25.16q 2
2 278 Sabri, Jade SR People's cho 25.46q 4
3 239 Olshevska, Alona Detroit Chee 25.48q 1
4 112 Fields, Mackenzie SR Prime Time P 25.55q 6
5 82 Davis, Isabella SR Elite Perfor 25.57q 5
6 236 Odykirk, Jenna SR Kjp Track Cl 25.92q 6
7 277 Sabri, Jada SR People's cho 26.14q 3
8 159 Hunt, Lauryn SO Michigan All 26.16q 5
9 343 Williams, Melia SR Blazers Trac 26.19q 2
10 345 Williams, Payten Unattached 26.19q 1
11 255 Purnell, Kigiana JR Michigan All 26.21q 1
12 24 Beale, Devon Michigan Rac 26.53q 3
13 141 Greene, Brianna SR Rdf track cl 26.60q 5
14 88 Dickens, Callie SR Breen Track 26.63q 5
15 264 Robinson, Mackenzi Ann Arbor Tr 26.79q 2
16 139 Greene, Aisa SR Rdf track cl 26.80 4
17 92 Donaldson, Riley FR Motor City T 26.98 3
18 341 Williams, Lawren JR Maximum Outp 26.99 4
19 203 Luyckx, Camryn JR The Hills Tr 27.04 2
20 238 Olive, Jaeda SR Tortoise & H 27.05 6
21 253 Pistro, Caitlinn SR Rdf track cl 27.14 1
22 38 Brandon, Angel JR All About Sp 27.15 6
23 140 Greene, Brenasiaha SR Rdf track cl 27.32 4
24 297 Sorensen, Felicity SR Tortoise & H 27.36 3
25 209 Mark, Amari SR Elite Perfor 27.39 5
26 29 Blair, Imani Ann Arbor Tr 27.51 2
27 101 Edwards, China SO Motor City T 27.57 1
28 340 Williams, Alexis SR Infinity Ath 27.67 3
29 15 Anderson, Jayna SR Trinity Proj 27.68 6
-- 137 Gray, Jaliyah Michigan Mus DQ 4
Event 8 Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 278 Sabri, Jade SR People's cho 24.88 3
2 34 Bowen, Britten SR Ann Arbor Yo 25.09 3
3 239 Olshevska, Alona Detroit Chee 25.28 3
4 112 Fields, Mackenzie SR Prime Time P 25.37 3
5 277 Sabri, Jada SR People's cho 25.90 2
6 236 Odykirk, Jenna SR Kjp Track Cl 25.95 3
7 345 Williams, Payten Unattached 25.95 2
8 159 Hunt, Lauryn SO Michigan All 26.10 2
9 343 Williams, Melia SR Blazers Trac 26.41 2
10 264 Robinson, Mackenzi Ann Arbor Tr 26.46 1
11 24 Beale, Devon Michigan Rac 26.55 1
12 141 Greene, Brianna SR Rdf track cl 26.67 1
13 255 Purnell, Kigiana JR Michigan All 26.69 2
14 88 Dickens, Callie SR Breen Track 26.69 1
15 139 Greene, Aisa SR Rdf track cl 26.87 1
Event 9 Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Prime Time Performance 'A' 3:33.76 5
2 Motor City Track Club 'A' 3:34.46 5
3 Breen Track Club 'A' 3:34.58 5
4 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 3:34.60 5
5 Spirit of Pre 'A' 3:36.13 5
6 Tempo 'A' 3:36.41 4
7 Jackalope Running Club 'A' 3:40.29 4
8 Team Gump 'A' 3:41.64 5
9 Silver Streak 'A' 3:42.52 4
10 blaze / cleveland 'A' 3:43.60 3
11 Blazers Track Club 'A' 3:43.63 2
12 Chic track club 'A' 3:44.56 1
13 Gaylord TC 'A' 3:44.81 1
14 Dearborn Track Club 'A' 3:45.74 3
15 Traverse City Snow Dogs 'A' 3:46.99 4
16 The Green 'A' 3:47.46 3
17 Greater Flint Track Club 'A' 3:47.48 4
18 Trinity Project 'A' 3:49.10 3
19 Breen Track Club 'B' 3:49.36 3
20 Prime Time Performance 'B' 3:50.83 2
21 Ithaca Track and Field Club 'A' 3:54.84 2
22 Tortoise & Hare Racing Team 'B' 3:55.77 4
23 Traverse City Snow Dogs 'B' 3:57.53 3
24 M.M.T.C 'A' 3:57.72 1
25 Red Neck Racing 'A' 4:05.35 2
Event 10 Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Prime Time Performance 'A' 4:05.10 4
2 Ann Arbor Youth Track Club 'A' 4:14.92 4
3 Elite Performance 'A' 4:16.57 3
4 Purple Track Club 'A' 4:18.20 4
5 Waza TC 'A' 4:18.23 4
6 Breen Track Club 'A' 4:19.25 4
7 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 4:19.63 4
8 Golden Geese 'A' 4:22.40 3
9 Trinity Project 'A' 4:22.96 3
10 Degeneration X 'A' 4:23.62 2
11 Rdf track club 'A' 4:26.09 2
12 Tortoise & Hare Racing Team 'C' 4:26.66 1
13 Possum Nuggets 'A' 4:28.73 2
14 Tortoise & Hare Racing Team 'B' 4:28.76 2
15 Purple Track Club 'B' 4:29.05 3
16 Dearborn Track Club 'A' 4:31.11 1
17 Breen Track Club 'B' 4:31.38 3
18 Quick Lightning 'A' 4:31.78 1
19 Battle Alley Track Club 'A' 4:34.07 2
20 West End 'A' 4:38.73 1
21 Ithaca Track and Field Club 'A' 4:39.09 3
22 M.M.T.C 'A' 4:40.96 1
23 Breen Track Club 'C' 4:42.48 2
24 Blazers Track Club 'A' 4:47.23 1
Event 11 Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 51 Comerford, Alex JR Unattached 9:24.32
2 147 Johnson, Cole SR Rocktown Tra 9:26.45
3 141 Jacobs, Benjamin JR Annuroc 9:26.54
4 175 Martens, Sam JR Third Coast 9:28.02
5 309 Wenger, Drew SR Unattached 9:28.34
6 35 Buchanan, Tyler SR Rooted Runne 9:29.58
7 102 Grzymkowski, Harri JR Unattached 9:30.50
8 283 Stimpfel, CarLee SR Ubly Indoor 9:30.61
9 5 Allen, Christopher JR Unattached 9:31.59
10 62 Deardorff, Sam SR Unattached 9:34.23
11 281 Stewart, Zach Natural Sele 9:37.31
12 265 Shkolnik, Michael SR a2 track clu 9:37.61
13 132 Hufton, Thomas JR Greater Flin 9:38.81
14 310 White, Evan JR Red Tide 9:39.54
15 134 Hylen, Andrew JR Unattached 9:40.20
16 88 Fraser, Nicholas Breen Track 9:42.51
17 171 Lorf, Chandler SR Greater Flin 9:44.60
18 236 Rambo, Luke SR Unattached 9:46.03
19 6 Allen, Ransom SR Ithaca Track 9:46.27
20 126 Holm, Jensen SR Possum Nugge 9:46.37
21 165 Koopman, Luke SR Unattached 9:50.19
22 327 Zedan, Michael SR Unattached 9:50.23
23 187 Meyers, Jozef SO Unattached 9:50.40
24 274 Spamer, Jack SR Natural Sele 9:51.56
25 79 Favazza, Brendan Breen Track 9:51.90
26 305 Wallace, Jack SR a2 track clu 9:52.02
27 316 Wilson, Charlie SO Unattached 9:52.66
28 230 Pfeiffer, Simon SR Spirit of Pr 9:52.69
29 258 Schneider, Samuel SR Unattached 9:53.17
30 264 Shepherd, Bo SR Unattached 9:53.72
31 292 Trevino, Nicolas SR Leadfoot 9:55.61
32 229 Pettinga, Nik Douglas Runn 9:57.43
33 254 Sayers, Jake SR Birmingham H 9:58.51
34 296 Truman, Zac SR IKE 9:58.91
35 27 Brinker, William SR Michigan Acc 9:59.02
36 251 Rodriguez, Ulises Breen Track 9:59.44
37 122 Hill, Justin SO Unattached 9:59.98
38 123 Hodson, Evan JR Unattached 10:02.83
39 276 St. John, Jarrett SR Unattached 10:06.54
40 99 Green, Hunter SR Breen Track 10:06.80
41 144 Jaster, Joseph JR Unattached 10:07.75
42 34 Bruce, Dominic SR Breen Track 10:20.42
43 286 Takla, Alexander SR Unattached 10:53.53
-- 223 Parran, Matt SR Ann Arbor Tr DNF
Event 12 Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 346 Windemuller, Kayla SR Unattached 10:47.45
2 177 Keiser, Alexa SO Unattached 10:56.81
3 347 Witt, Peyton JR Unattached 10:59.25
4 194 Larson, Jessi SR Spirit of Pr 11:03.23
5 178 Kempf, Rachel SR Legacy 11:06.35
6 301 St. Bernard, Kaitl SR Lake Erie St 11:07.10
7 319 Tucker, Anastasia JR Midland 11:07.56
8 317 Tolson, Rylee 8 Unattached 11:12.35
9 231 Nolan, Grace Breen Track 11:12.89
10 225 Munderloh, Libby SR Pace Pushers 11:14.01
11 85 Defrain, Ashley SR Unattached 11:14.17
12 210 McConnell, Bailley SR Unattached 11:14.31
13 161 Inch, Abby JR Unattached 11:20.60
14 118 Fortino, Kayla SR Spirit of Pr 11:21.60
15 42 Brooks, Peyton SR Snowdogs 11:25.90
16 108 Feber, Gabrielle SR Unattached 11:32.04
17 202 Loucks, Hannah SR Tri-Valley E 11:32.37
18 104 Enns, Alyson 6 Unattached 11:40.48
19 204 Maddox, Sydney SR Gazelle Elit 11:46.85
20 356 Wright, Evie FR Unattached 11:47.44
21 235 O'Brien, Laura SR Tortoise & H 11:47.66
22 66 Conner, Taylor SR Douglas Runn 11:49.12
23 208 Marciniak, Madelyn SR Highlighters 11:49.91
24 7 Allman, Jenna SR Spirit of Pr 11:52.52
25 135 Gough, Megan SR Unattached 11:55.45
26 300 Squires, Emma FR Unattached 11:58.45
27 186 Kos, Elizabeth SR Purple Track 12:15.26
Event 13 Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Michigan All-Stars 'A' 1:28.16 4
2 Motor City Track Club 'A' 1:28.31 4
3 Grand Rapids Track Club 'A' 1:30.74 4
4 Rdf track club 'A' 1:30.83 4
5 Tempo 'A' 1:31.09 3
6 Misfit Track Club 'A' 1:31.75 2
7 Blazers Track Club 'A' 1:31.98 2
8 Jags 'A' 1:32.65 3
9 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 1:33.08 3
10 Michigan Mustangs TC 'A' 1:33.52 2
11 Greater Flint Track Club 'A' 1:33.55 2
12 Eastside Eagles 'A' 1:34.18 2
13 Michigan All-Stars 'B' 1:34.96 4
14 G.C Speed 'A' 1:35.45 1
15 Grand Rapids Track Club 'B' 1:35.79 3
16 Jackalope Running Club 'A' 1:36.10 1
17 Blazers Track Club 'B' 1:36.47 1
18 Union City Track Club 'A' 1:39.27 1
-- Elite Performance 'A' DNF 3
-- Ann Arbor Youth Track Club 'A' DQ 1
Event 14 Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Motor City Track Club 'A' 1:38.12 5
2 Track Life University (Dpal) 'A' 1:39.28 5
3 Maximum Output Track Club 'A' 1:40.21 5
4 People's choice track club 'A' 1:44.81 5
5 Grand Rapids Track Club 'A' 1:45.29 4
6 Michigan All-Stars 'A' 1:45.49 4
7 Rdf track club 'A' 1:45.74 4
8 Blazers Track Club 'A' 1:45.75 3
9 Elite Performance 'A' 1:47.00 1
10 Maximum Output Track Club 'B' 1:47.03 3
11 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 1:47.45 4
12 All About Speed Track Club 'A' 1:47.62 4
13 Dearborn Track Club 'A' 1:48.87 3
14 Six Mile 'A' 1:48.93 5
15 Kjp Track Club 'A' 1:48.98 3
16 Purple Track Club 'A' 1:49.04 2
17 Tortoise & Hare Racing Team 'B' 1:51.01 2
18 16 Ways 'A' 1:51.31 2
19 Michigan Accelerators 'A' 1:54.00 1
20 Tri-Valley Elite 'A' 1:58.22 1
-- Michigan All-Stars 'B' DQ 3
Event 15 Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Prime Time Performance 'A' 7:51.77
2 Spirit of Pre 'A' 7:55.38
3 a2 track club 'A' 7:56.67
4 Possum Nuggets 'A' 8:00.38
5 Motor City Track Club 'A' 8:02.83
6 Greater Flint Track Club 'A' 8:06.44
7 Rooted Runners 'A' 8:08.98
8 Breen Track Club 'A' 8:11.14
9 Gold Standard 'A' 8:13.22
10 Little Bad Bulls 'A' 8:21.22
11 Trinity Project 'A' 8:22.09
12 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 8:23.68
13 Michigan Accelerators 'A' 8:24.60
14 Gaylord TC 'A' 8:24.70
15 Breen Track Club 'B' 8:25.34
16 Spirit of Pre 'B' 8:27.01
17 Leadfoot 'A' 8:27.91
18 Gazelle Elite 'A' 8:29.44
19 Jackalope Running Club 'A' 8:30.41
20 Natural Selection 'A' 8:32.29
21 Third Coast Track Club 'A' 8:54.93
Event 16 Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Breen Track Club 'A' 9:17.69
2 Motor City Track Club 'A' 9:22.66
3 Breen Track Club 'B' 9:24.78
4 Spirit of Pre 'A' 9:37.24
5 Degeneration X 'A' 9:44.43
6 Breen Track Club 'C' 9:45.81
7 Legacy 'A' 9:47.43
8 Breen Track Club 'D' 9:52.33
9 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 9:55.81
10 Snowdogs 'A' 9:57.19
11 Golden Geese 'A' 9:57.62
12 M.M.T.C 'A' 9:59.91
13 6 Mile TC (formerly 275 Tc) 'A' 9:59.98
14 Highlighters 'A' 10:03.56
15 Btc 'A' 10:06.89
16 Gazelle Elite 'A' 10:09.97
17 The Hills Track Club 'A' 10:11.18
18 elite 'A' 10:12.16
19 Douglas Running Club 'A' 10:12.52
20 Tortoise & Hare Racing Team 'B' 10:12.59
21 Tri-Valley Elite 'A' 10:12.66
22 Purple Track Club 'A' 10:12.82
23 blaze / cleveland 'A' 10:13.74
24 Pewamo Westphalia 'A' 10:14.59
25 Spirit of Pre 'B' 10:15.01
26 Dearborn Track Club 'A' 10:15.66
27 Jackalope 'A' 10:15.73
28 Salem Track Club 'A' 10:20.32
29 Btc 'B' 10:30.67
Event 17 Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 142 James, Donnie SR Motor City T 47.38 5
2 86 Flournoy, James JR Michigan All 47.42 5
3 199 Moorer, Matthew SR Blazers Trac 48.72 5
4 45 Chuparkoff, Chris SO Michigan All 49.54 4
5 323 Young, Charlie SR Grand Rapids 49.65 5
6 21 Body, JeRonn SR Tempo 49.93 4
7 196 Montgomery, Marus SR Rdf track cl 50.01 5
8 16 Barron, Trent SR Silver Strea 50.26 2
9 13 Bailey, Adam SR Unattached 50.45 2
10 158 Kim, Anthony SR Tempo 50.47 3
11 166 Kudera, Justin JR Unattached 50.58 2
12 266 Simpson, Wesley The Ville 50.91 2
13 308 Wasyl, Alex SR Jackalope Ru 50.97 4
14 7 Alwood, Nate SR Ithaca Track 50.98 3
15 244 Reynolds, Walter SR Michigan Acc 51.45 3
16 38 Burrell, Tyler JR Unattached 51.53 3
17 195 Momeyer, Joshua Prime Time P 51.61 5
18 153 Kaplan, Josh SR Ann Arbor Tr 51.65 3
19 194 Mitchell, Ahlon SO Motor City T 51.75 2
20 43 Champney, Ethan SO Unattached 52.10 3
21 324 Young, Joshua SR Misfit Track 52.30 4
22 257 Schneck, Zac SR Breen Track 52.37 1
23 260 Sevenski-Popma, Se SR Grand Rapids 52.56 4
24 133 Hughes, Aaron SR Grand Rapids 52.74 1
25 250 Rodgers lll, Emers SR Prime Time P 52.81 4
26 104 Hall, Casey JR Unattached 53.09 1
Event 18 Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 41 Brooks, Miyah SR Motor City T 55.65 4
2 270 Roundtree, Jada FR Motor City T 56.25 4
3 324 Vines, Chloe 8 Motor City T 57.33 4
4 10 Alvin, Jakarri SR Maximum Outp 57.58 3
5 11 Amene, Chika SR Maximum Outp 57.76 4
6 49 Burr, Leeah SR Track Life U 58.10 4
7 1 Adams, Donae' SR Track Life U 58.45 3
8 149 Hawkins, Comari SR Track Life U 58.65 4
9 56 Cernej-Garcia, Tif SR Ann Arbor Yo 59.14 3
10 365 Kimes, Andy Unattached 59.29 1
11 129 Georgiadis, Mya Ann Arbor Tr 59.37 2
12 120 Fountain, Emma JR Unattached 59.90 3
13 158 Hull, Zsofia SR Tortoise & H 1:00.51 3
14 148 Harvey, Jordan SR Elite Perfor 1:00.72 3
15 360 Zentera, Ellen JY Elite 1:00.73 2
16 342 Williams, Makayla 8 Motor City T 1:00.87 1
17 105 Eriksen, Ally SR Elite Perfor 1:01.09 2
18 290 Smith, Asia SR M.M.T.C 1:01.37 1
19 76 Cunningham, Sydney Ann Arbor Tr 1:01.66 1
20 81 Davis, Alexa SR Unattached 1:01.80 2
21 303 Stanton, Precious SR Grand Rapids 1:03.58 2
22 72 Cowles, Kynnedee SR Track Life U 1:04.17 1
23 327 Walker, Briana SR Rdf track cl 1:12.38 2
Event 19 Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 87 Foster, Nick SR a2 track clu 4:12.89
2 94 Giannobile, Anthon SR Tortoise & H 4:14.32
3 210 Oates, Tom SR Possum Nugge 4:16.78
4 81 Finch, Will SR Unattached 4:17.19
5 98 Greeley, Michael SR Unattached 4:17.63
6 243 Remick, Austin SR Breen Track 4:18.90
7 322 Yesney, Colton SR Unattached 4:21.65
8 192 Miracle, Alec JR Birmingham R 4:22.13
9 213 Ohlsson, James Breen Track 4:23.59
10 4 Allen, Brenden SR Unattached 4:23.94
11 231 Pieper, John Breen Track 4:24.95
12 152 Kane, Colin JR Unattached 4:25.60
13 272 Smith, Josh The Woods Tr 4:26.84
14 72 Drallos, George SR Unattached 4:28.88
15 18 Bishop, Evan SR Gucci Gang 4:28.91
16 271 Smith, Gregory JR Unattached 4:29.13
17 22 Bowers, Corey FR Unattached 4:29.83
18 298 Valtadoros, Phjili a2 track clu 4:30.72
19 220 Pandogirard, Aldo SR a2 track clu 4:30.78
20 267 Slater, Shawn SR Breen Track 4:31.44
21 54 Cook, Josh SR Spirit of Pr 4:31.68
22 268 Smith, Aden The Woods Tr 4:31.81
23 61 Day, Aidan The Woods Tr 4:31.85
24 224 Parsons, Reid SR Gazelle Elit 4:32.15
25 206 Niestroy, Eric JR Unattached 4:32.51
26 222 Parr, Brendan SR Unattached 4:32.82
27 101 Grifka, Alex SR Ubly Indoor 4:33.33
28 84 Florence, John SR a2 track clu 4:33.62
29 184 Medaugh, Matthew SR Breen Track 4:33.94
30 161 Knarian, David JR Unattached 4:34.49
31 108 Harrast, Andrew SR Mt. Pleasant 4:35.65
32 188 Mielock, Ethan SR a2 track clu 4:35.95
33 333 Day, Nolan Greater Flin 4:36.92
34 235 Rabbitt, Carson SR Possum Nugge 4:37.70
35 202 Mulcahy, Ryan JR Unattached 4:37.90
36 157 Killewald, Gage Detroit Chee 4:38.52
37 182 McDonald, Nick SR Rooted Runne 4:39.79
38 178 Mason, Ellis SO Gowen Runnin 4:42.75
39 214 O'Keefe, Donald SR Breen Track 4:43.97
40 82 Fiore, Michael SR Leadfoot 4:46.96
Event 20 Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 96 Duffey, Karenna Breen Track 5:00.70
2 233 Novak, Sophie Breen Track 5:03.48
3 95 Dudek, Zofia SR Purple Track 5:08.25
4 240 Olson, Arianne 7 Unattached 5:10.05
5 262 Rehm, Madeline JR Unattached 5:11.20
6 35 Boyd, Maddy SR The Woods Tr 5:11.38
7 193 LaPrad, Elisabeth SR Monroe Miler 5:11.47
8 113 Fischer, Anna SR Unattached 5:11.98
9 86 Deitering, Paige SR Greater Flin 5:12.54
10 205 Malczewski, Madely SO Unattached 5:13.09
11 131 Gleason, Libbie SR Greater Flin 5:13.33
12 257 Rand, Allison SR Gill 5:13.37
13 227 Neiheisel, Lauren SR Elite Perfor 5:13.66
14 30 Bloom, Lani SR Ithaca Track 5:13.94
15 222 Monaghan, Meghan SR Breen Track 5:14.60
16 77 DaDamio, Audrey FR Unattached 5:16.74
17 3 Adriaens, Noelle JR TK 5:17.16
18 272 Ruiz, Andrea SR Battle Alley 5:17.64
19 310 Szymanski, Madi SR The Woods Tr 5:19.63
20 100 Eddings, Vivi SR Jackalope 5:20.60
21 247 Patria, Mia SR Breen Track 5:21.45
22 9 Altvater, Shayna JR Third Coast 5:23.71
23 16 Anderson, Paige SR Breen Track 5:24.36
24 90 Dohm, Maddy SR Unattached 5:24.78
25 52 Cantrell, Rebecca SR Spirit of Pr 5:24.84
26 54 Case, Alexandra Breen Track 5:25.38
27 284 Sherman, Allison SR Breen Track 5:25.40
28 258 Rankin, Kennadi SR Unattached 5:25.77
29 47 Bulat, Elizabeth SR Breen Track 5:26.33
30 175 Justice, Reagan FR Six Mile 5:27.10
31 166 Jenkins, Shelby SO The Hills Tr 5:27.12
32 12 Amthor, Lynsey SR Legacy 5:27.90
33 331 Wank, Makenzie SR Gill 5:29.94
34 279 Saenz, Samantha Blazers Trac 5:34.51
35 211 McDougall, Cassie SR 6 Mile TC (f 5:37.44
Event 21 Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 65 DeKraker, Anthony SR Spirit of Pr 1:55.86
2 218 Paige, Netunji SR a2 track clu 1:56.66
3 240 Raymond, Parker SR Prime Time P 1:56.95
4 124 Hoffman, Nicholas SR Third Coast 1:57.21
5 185 Melling, Landon SR Devil's Holl 1:57.74
6 273 Smith, Tommee SR Team Gump 1:58.16
7 89 Fuerst, Noah SR Prime Time P 1:58.45
8 115 Hayes, Parker SR Red Neck Rac 1:58.55
9 93 Gebremariam, Yafet SR Ann Arbor Tr 1:58.57
10 48 Cochran, Kyle Knights Trac 1:58.92
11 107 Hamilton, Ethan SR Greater Flin 1:58.99
12 113 Haviland, Dillan SR Unattached 1:59.28
13 74 Edelstein, Jesse SR Tortoise & H 1:59.45
14 179 Matthews, Berry SR Ann Arbor Tr 2:00.05
15 312 Williams, Hezekiah SR Michigan Acc 2:00.07
16 183 McDowell, Kyle SR Devil's Holl 2:00.15
17 289 Tavalieri, Joseph SO JAGS 2:00.22
18 238 Rankin, Jack Breen Track 2:00.27
19 57 Couyoumjian, Nicho JR Prime Time P 2:00.32
20 139 Jackson, Marcus SR Breen Track 2:00.48
21 92 Gaton, John SR Ann Arbor Tr 2:01.40
22 246 Rippee, Austin SR Tempo 2:02.30
23 297 Truss, Nathan SR JAGS 2:02.32
24 207 Nishioka, Jevin SR Spirit of Pr 2:03.53
25 20 Blaney, Tanner SR Rooted Runne 2:04.64
26 241 Reddy, Akshay Michigan Rac 2:04.90
27 106 Hall, Myles SR Greater Flin 2:09.41
Event 22 Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 355 Worrel, Megan SR Breen Track 2:11.99
2 65 Coney, Margaret SR Gill 2:13.32
3 152 Helder, Melanie SR Unattached 2:13.58
4 58 Chapko, Taryn SO Unattached 2:14.31
5 286 Shomsky, Martha SO Unattached 2:15.58
6 151 Heiligenthal, Vict Michigan Rac 2:15.87
7 260 Rector, Judy SR Gill 2:16.44
8 124 Gall, Amber SR Golden Geese 2:16.75
9 173 Jones, Jayla SO Motor City T 2:18.06
10 267 Rose, Caitlin SR Greater Flin 2:18.28
11 259 Rapp, Erika JR Unattached 2:18.39
12 361 Ziehl, Alison SR Elite Perfor 2:19.03
13 79 Dalrymple, Elizabe SR Breen Track 2:19.26
14 109 Ferguson, Mallory SR Breen Track 2:19.79
15 44 Buckner, Lauren SR Unattached 2:20.03
16 246 Palomino, Hannah SR Breen Track 2:20.42
17 171 Johnson, Thea SR Douglas Runn 2:20.48
18 43 Bruchnak, Carmen SR Ann Arbor Tr 2:20.64
19 292 Smith, Hannah SR Pace Pushers 2:20.95
20 254 Prescott, Jelena SR Tri-Valley E 2:20.97
21 188 Krasner, Dev SR Trinity Proj 2:21.40
22 75 Cunningham, Sophia SR Purple Track 2:22.12
23 55 Cernej-Garcia, Kim SR Ann Arbor Yo 2:22.70
24 128 Gates, Makayla SR Motor City T 2:23.33
25 250 Peramaki, Madelein JR Unattached 2:24.23
26 197 Lauzon, Emily SR 6 Mile TC (f 2:25.93
27 155 Hobson, Remington SR M.M.T.C 2:26.83
28 28 Berridge, Brooke SR Ann Arbor Tr 2:28.31
29 349 Woehlke, Ella SR Spirit of Pr 2:28.32
30 315 Tiemann, Cambria JR Greater Flin 2:28.66
31 337 Westfall, Katie SR Knights Trac 2:30.10
32 116 Forsyth, Katherine SR Breen Track 2:30.14
Event 23 Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Motor City Track Club 'A' 3:19.20 5
2 Prime Time Performance 'A' 3:19.60 5
3 Tempo 'A' 3:22.13 5
4 Michigan All-Stars 'A' 3:28.36 5
5 Rdf track club 'A' 3:28.86 4
6 Grand Rapids Track Club 'A' 3:29.50 5
7 Jackalope Running Club 'A' 3:29.64 4
8 Breen Track Club 'A' 3:29.64 3
9 McHugh Speed and Performance 'A' 3:31.33 2
10 Greater Flint Track Club 'A' 3:31.44 3
11 Motor City Track Club 'B' 3:31.45 4
12 Gaylord TC 'A' 3:32.53 2
13 a2 track club 'A' 3:32.71 3
14 Michigan Accelerators 'A' 3:32.85 4
15 Tempo 'B' 3:35.19 3
16 The Green 'A' 3:36.17 1
17 Silver Streak 'A' 3:36.21 2
18 Ithaca Track and Field Club 'A' 3:36.27 2
19 blaze / cleveland 'A' 3:36.34 3
20 Devil's Hollow TC 'A' 3:36.67 4
21 Traverse City Snow Dogs 'A' 3:37.39 2
22 Oski Wa Wa 'A' 3:38.30 1
23 Breen Track Club 'B' 3:39.88 2
24 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 3:40.83 5
25 Gowen Running Project 'A' 3:42.67 3
26 Trinity Project 'A' 3:43.10 1
27 Michigan All-Stars 'B' 4:13.90 4
Event 24 Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Motor City Track Club 'A' 3:48.80 6
2 Maximum Output Track Club 'A' 3:54.28 6
3 Track Life University (Dpal) 'A' 3:55.78 5
4 Prime Time Performance 'A' 3:57.28 6
5 Breen Track Club 'A' 4:02.31 6
6 Motor City Track Club 'B' 4:04.25 6
7 People's choice track club 'A' 4:04.70 5
8 Tortoise & Hare Racing Team 'A' 4:04.74 6
9 Gill 'A' 4:06.51 3
10 Rdf track club 'A' 4:09.66 5
11 Motor City Track Club 'C' 4:09.87 5
12 Six Mile 'A' 4:10.33 4
13 Elite Performance 'A' 4:10.61 4
14 Purple Track Club 'A' 4:13.42 4
15 Tortoise & Hare Racing Team 'B' 4:14.44 4
16 M.M.T.C 'A' 4:15.33 2
17 Grand Rapids Track Club 'A' 4:15.91 5
18 Breen Track Club 'B' 4:16.28 5
19 Pace Pushers 'A' 4:19.02 3
20 All About Speed Track Club 'A' 4:20.46 2
21 The Woods Track Club 'A' 4:21.01 4
22 Battle Alley Track Club 'A' 4:22.21 1
23 Michigan All-Stars 'A' 4:23.36 3
24 elite 'A' 4:23.70 3
25 Bee Fast 'A' 4:24.56 1
26 Purple Track Club 'B' 4:24.92 4
27 Knights Track Club 'A' 4:26.34 2
28 Gazelle Elite 'A' 4:26.42 3
29 Infinity Athletics 'A' 4:26.63 2
30 Spirit of Pre 'A' 4:27.07 1
31 Breen Track Club 'C' 4:27.93 3
Event 25 Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 288 Targgart, Dylan SO Unattached 58-04.00
2 23 Boyle, Jack SR Unattached 56-11.00
3 299 VanDeWeghe, Alex Ithaca Track 55-10.00
4 255 Schafer, Isaiah SR Unattached 52-00.50
5 42 Chaffin, Baylee Ithaca Track 51-09.00
6 287 Targgart, Cole SR Unattached 51-04.50
7 163 Knoll, Brenden SR Unattached 51-03.50
8 256 Schember, Nicholas SR Unattached 49-11.00
9 109 Harrington, Hawke SR Unattached 49-09.50
9 282 Stickler, Zac SR Unattached 49-09.50
11 130 Howie, Alex SR Unattached 48-02.50
12 233 Pollatz, Collin SR Unattached 48-00.50
13 226 Pearce, Byron J-Dubbs 46-08.50
14 275 Spitzley, Nathan SO Unattached 46-01.00
15 208 Nivison, Noah SR Unattached 46-00.50
16 189 Miller, Christian JY Elite 44-07.00
17 15 Barnett, Jaelyn FR Motor City T 44-06.50
Event 26 Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 294 Smith, Malin SR Unattached 45-09.00
2 243 Pallett, Valadian Magsig-Palle 41-11.50
3 334 Weide, Faith The Woods Tr 41-02.00
4 4 Adunbi, Aderinola SR Purple Track 39-10.00
5 31 Boeve, Aliyah JR Unattached 39-08.50
6 5 Albaugh, Lillian SR Unattached 38-03.00
7 311 Taylor, Izabella SR Unattached 37-11.50
8 217 Micheaux, Ashley JR Unattached 36-09.50
9 114 Flowers, Kaleigh SR Unattached 36-00.00
10 336 Wells, Mahogany J-Dubbs 35-03.00
11 132 Glowe, Erika SR Kentwood Tra 34-10.00
12 307 Strutz, Lindsey SR Waza TC 34-05.50
13 338 White, Kaci SR Unattached 34-04.50
13 137 Gray, Jaliyah Michigan Mus 34-04.50
15 6 Aldrich, Alicia SR Unattached 34-00.50
16 242 Ostrander, Taryn Ithaca Track 33-05.00
17 185 Kochanny, Brooke SO Unattached 33-04.50
18 20 Badgero, Madalyn SR Unattached 33-04.00
19 328 Walker, Tameah J-Dubbs 32-04.00
20 62 Clum, Natalie SR Unattached 30-10.00
21 281 Sanders, Allison FR Unattached 29-10.50
22 280 Salazar, Marina Tortoise & H 29-01.00
23 245 Palmore, Lorin Elite Perfor 28-08.00
24 60 Clare, Rebecca Unattached 28-06.50
25 70 Coulter, Brooke Breen Track 28-01.00
Event 27 Boys Weight Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 299 VanDeWeghe, Alex Ithaca Track 62-01.00
2 328 Zimmerman, Henry SO Unattached 57-00.25
3 67 DeVries, Josh SO mad dog trac 56-07.50
4 64 Deese, James Detroit Chee 54-09.50
5 163 Knoll, Brenden SR Unattached 51-07.50
6 288 Targgart, Dylan SO Unattached 51-06.50
7 42 Chaffin, Baylee Ithaca Track 51-04.50
8 130 Howie, Alex SR Unattached 51-01.00
9 255 Schafer, Isaiah SR Unattached 46-07.50
10 53 Cook, Brett Breen Track 45-08.50
11 167 Kuehl, Cole SR Unattached 45-04.50
12 19 Black, Bryce Blazers Trac 42-10.50
13 329 Fisher, Luke Unattached 42-00.00
14 103 Haas, Ben Breen Track 41-10.00
15 11 Austin, Lawrence Detroit Chee 41-01.00
16 256 Schember, Nicholas SR Unattached 40-01.00
17 233 Pollatz, Collin SR Unattached 39-11.00
18 275 Spitzley, Nathan SO Unattached 37-06.50
19 9 Arbit, Jared SR Unattached 35-06.50
-- 287 Targgart, Cole SR Unattached FOUL
-- 215 Olsick, Holden JR Unattached FOUL
Event 28 Girls Weight Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 31 Boeve, Aliyah JR Unattached 44-05.25
2 70 Coulter, Brooke Breen Track 40-07.50
3 243 Pallett, Valadian Magsig-Palle 38-05.00
4 276 Sabin, Emma SR Unattached 36-11.00
5 147 Harris, Nadia Detroit Chee 36-05.75
6 338 White, Kaci SR Unattached 35-08.75
7 311 Taylor, Izabella SR Unattached 35-06.50
8 5 Albaugh, Lillian SR Unattached 33-10.50
9 242 Ostrander, Taryn Ithaca Track 33-05.00
10 89 Dodds, Morgan Detroit Chee 31-08.00
11 283 Sheppard, Emily SO Unattached 29-10.00
12 273 Rumbold, Jordyn Breen Track 28-07.50
13 296 Snyder, Mady Ithaca Track 27-10.50
14 190 Kudzia, Michelle JR Mad Dog Trac 27-05.00
15 251 Perez, Alysa Breen Track 26-11.25
16 248 Patten, Mackenzie SO Power Perfor 26-07.50
17 20 Badgero, Madalyn SR Unattached 25-08.50
18 187 Kotila, Izabella Breen Track 25-06.50
19 261 Reeve, Maya SO Unattached 22-05.00
Event 29 Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 135 Inosencio, Alexand SR Landon Athle 14-09.00
2 29 Bishop, Oliver 11 Up and Runni 13-09.00
2 193 Mirandette, Jacob JR Unattached 13-09.00
4 279 Stephenson, Trevor SR Kentwood Tra J13-09.00
4 83 Flint, Zach SR Unattached J13-09.00
6 10 Atzinger, Luke Spirit of Pr J13-09.00
7 36 Bullis, Gabriel The Woods Tr J13-09.00
8 76 Emeott, Colton SO KTC J13-09.00
9 253 Sawade, Brandon SR Landon Athle 13-03.00
10 261 Sheldon, Henry SO Unattached J13-03.00
11 321 Yang, Derek SR a2 track clu 12-09.00
-- 110 Harris, Eric SR Spirit of Pr NH
-- 75 Elmore, Zachary JR Unattached NH
Event 30 Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 215 Mercier, Jessica Elite Perfor 12-09.00
2 39 Bredeweg, Brianna SO KP Athletics 11-07.00
3 252 Pierce, Tricia Elite Perfor J11-07.00
4 51 Campbell, Colleen SR Unattached 11-04.00
5 325 Visscher, Catherin JR Unattached J11-04.00
6 357 Wright, Madison SR Up and Runni J11-04.00
7 107 Faber, Victoria SR Inversion Va 11-00.00
8 145 Harmeling, Anna SR Unattached J11-00.00
8 241 Ostapowicz, Calli SR Unattached J11-00.00
9 33 Bow, Nicole JR Up and Runni J11-00.00
11 363 Kelly, Myah SR Landon Athle 10-06.00
12 164 Jackson, Kaylee SR Kjp Track Cl J10-06.00
13 61 Clifford, Kathleen FR Unattached J10-06.00
14 344 Williams, Mikayla SR Kjp Track Cl 10-00.00
15 362 Zimmermann, Ellie SR Unattached J10-00.00
15 184 Koch, Kaylee JR Unattached J10-00.00
17 142 Griffin, Sarah SO Unattached J10-00.00
18 157 Holman, Teaghan SO Up & Running J10-00.00
19 351 Wood, Jael SO Unattached 9-06.00
19 176 Keefe, McKenna SR Unattached 9-06.00
19 354 Woolley, Vanessa SR Purple Track 9-06.00
22 191 Kusler, Megan SR Unattached J9-06.00
22 153 Heugel, Sidney FR KP Athletics J9-06.00
-- 57 Chapin, Hanna JR Unattached NH
-- 130 Gileczek, Jenna Possum Nugge NH
Event 31 Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 120 Henshaw, Cassidy Traverse Cit 43-08.50
2 52 Conate, Baba SR The Green 42-06.00
3 155 Kelsey, Treyvon A2woosh 41-09.25
4 999 Burke, Travis Prime Time P 41-04.50
5 326 Zaborney, Zach The Woods Tr 41-02.50
6 259 Setzke, chanse SR Unattached 41-00.00
7 10 Atzinger, Luke Spirit of Pr 39-02.25
8 97 Graves, Connor SR Unattached 38-07.50
9 118 Hendricks, Collin SR KJP 38-04.50
10 150 Judge, Patrick SO Unattached 37-11.50
11 203 Nannfeldt, Nathani SR Oski Wa Wa 37-04.50
12 284 Syed, Jibril SR The Green 36-09.50
13 247 Rivers, Bernard Breen Track 35-11.50
14 46 Clark, Logan SR Tortoise & H 35-10.50
15 291 Thomas, Deondray Team Gump 35-10.00
16 228 Percival, Matt Gaylord TC 35-09.50
17 278 Steele, Isaac JR Unattached 35-09.00
18 237 Randolph, Darien SR A2woosh 35-07.00
19 96 Goebel, Kolten The Woods Tr 35-06.50
20 14 Bangurah, Sheku The Green 35-01.00
21 325 Zaborney, Caleb The Woods Tr 34-07.50
22 212 O'Day, Cameron JR Dearborn Tra 33-11.25
22 111 Harrison, Wenton The Woods Tr 33-11.25
24 17 Beam, Levi FR Unattached 33-08.50
25 294 Truitt, Dayton SR The Green 33-05.00
26 190 Miller, Matthew JR Unattached 33-02.50
27 198 Moore Jr., Torin Next Level 32-03.00
Event 32 Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 344 Williams, Mikayla SR Kjp Track Cl 36-05.00
2 106 Essien, Haven SR Dearborn Tra 36-01.00
3 285 Shi, Selina JR Unattached 34-06.50
4 350 Wong, Anne JR Unattached 34-01.25
5 33 Bow, Nicole JR Up and Runni 33-07.00
6 307 Strutz, Lindsey SR Waza TC 32-09.50
7 275 Russell, Brooke SO Bee Fast 32-05.75
8 216 Meyers, Kaylin SO Unattached 32-03.50
9 2 Adams, Kayla JR Unattached 32-01.50
10 189 Krupinski, Taylor SR Michigan All 30-05.75
11 19 Bacon, Lydia SO Unattached 29-00.25
12 32 Bow, Jennifer FR Up and Runni 28-10.00
13 91 Domke, Lilly The Woods Tr 27-11.75
14 353 Woolley, Cassandra SR Purple Track 27-11.50
15 352 Woolfolk, Ta'nia Next Level 26-01.00
16 310 Szymanski, Madi SR The Woods Tr 25-06.00
17 313 Thayer, Maggie The Woods Tr 25-04.00
18 219 Mitchell, Grace The Woods Tr 23-01.75
Event 33 Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 302 Veldheer, Joshua SR Byron Center 6-08.00
2 120 Henshaw, Cassidy Traverse Cit 6-07.00
3 301 Vargo, Ethan SR Tempo 6-06.00
4 204 Narusch, Salvatore SR Unattached 6-04.00
5 262 Shellenbarger, Gag SR Mt. Pleasant 6-02.00
6 263 Shepard, Theo JY Elite J6-02.00
7 205 Neff, Carson JY Elite J6-02.00
7 303 Vella, David JR Unattached J6-02.00
9 78 Eves, Spencer JR Unattached J6-02.00
10 300 VanSickle, Chase SR Unattached J6-02.00
11 8 Anderson, Spencer SR Unattached 6-00.00
11 160 Kirksey, Moswen Traverse Cit 6-00.00
13 119 Henley, Chase Gaylord TC J6-00.00
14 248 Robins, Alexander SO Unattached 5-09.00
14 77 Engelhardt, Ethan JR Unattached 5-09.00
16 50 Comensoli, Connor SR Unattached J5-09.00
Event 34 Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 232 Norinh, Suenomi SR Unattached 5-06.00
2 183 Knoll, Elizabeth SO Unattached 5-04.00
3 45 Budz, Avery SR Dearborn Tra J5-04.00
4 212 McHugh, Bridget McHugh Speed 5-02.00
4 136 Goyette, Kit Greater Flin 5-02.00
6 366 Hood-Blaxill, Hann Unattached J5-02.00
7 285 Shi, Selina JR Unattached J5-02.00
7 179 Kenji, Veyola Unattached J5-02.00
9 182 Kilyk, Brook Elite Perfor J5-02.00
9 13 Anderson, Isabel SR Unattached J5-02.00
11 228 Newman, Gabriella 8 Unattached J5-02.00
12 307 Strutz, Lindsey SR Waza TC J5-02.00
13 249 Pepper, Sloane Spirit of Pr 5-00.00
14 98 Earley, Alexis JR Unattached J5-00.00
15 51 Campbell, Colleen SR Unattached J5-00.00
16 213 Meadows, Heather Michigan Mus J5-00.00
16 87 Diamond, Kaylee FR Unattached J5-00.00
18 78 Dalman, Erin SO Unattached J5-00.00
19 306 Stewart, McKenzie Knights Trac 4-10.00
20 305 Stechebar, Sierra Team Gump J4-10.00
20 73 Craven, Jordan JR Northfield W J4-10.00
20 48 Burcon, Nicole Jackalope J4-10.00
20 199 Lengemann, Mary 8 Mchugh Speed J4-10.00
24 326 Voisinet, Abigail JR Unattached J4-10.00
25 18 Ashley, Rebekah SR Unattached 4-07.00
-- 289 Sleight, Henly FR Unattached NH
-- 132 Glowe, Erika SR Kentwood Tra NH
Event 35 Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 177 Martin, Tony SR Rdf track cl 22-04.75
2 12 Autrey, Kavion SO Unattached 22-01.50
3 120 Henshaw, Cassidy Traverse Cit 22-00.00
4 24 Bracey, Steve Grand Rapids 21-08.75
5 259 Setzke, chanse SR Unattached 21-08.00
6 1 Abbott, Anthony People's cho J21-08.00
7 25 Brewer, Kenny SR Unattached 21-06.25
8 110 Harris, Eric SR Spirit of Pr 21-04.00
9 76 Emeott, Colton SO KTC 20-10.00
10 85 Flory, Derek SR Unattached 20-02.00
11 52 Conate, Baba SR The Green 19-08.75
12 136 Ireland, Brendan SR Ann Arbor Tr 19-06.75
13 160 Kirksey, Moswen Traverse Cit 19-06.50
14 155 Kelsey, Treyvon A2woosh 19-05.25
15 291 Thomas, Deondray Team Gump 19-02.75
16 131 Hudson, Anthony SR Eastside Eag 18-03.75
-- 80 Fernando, Micah SR Unattached FOUL
Event 36 Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 232 Norinh, Suenomi SR Unattached 17-10.50
2 53 Carroll, Tori New Breed Tr 17-08.50
3 327 Walker, Briana SR Rdf track cl 17-05.50
4 323 Varner, Serena SR Blazers Trac 17-04.50
5 344 Williams, Mikayla SR Kjp Track Cl 16-08.25
6 106 Essien, Haven SR Dearborn Tra 16-05.50
7 110 Fichtner, Ellie JR Dearborn Tra 16-05.25
8 216 Meyers, Kaylin SO Unattached 16-02.00
9 51 Campbell, Colleen SR Unattached 16-00.75
10 343 Williams, Melia SR Blazers Trac 15-08.25
11 275 Russell, Brooke SO Bee Fast 15-08.00
12 29 Blair, Imani Ann Arbor Tr 15-06.00
13 103 Emaus, Savannah JR Unattached 15-05.50
13 111 Fields, Caprice 8 Quick Lightn 15-05.50
13 224 Mort, Alexa JR Unattached 15-05.50
16 132 Glowe, Erika SR Kentwood Tra 15-05.25
17 198 LeFevere, Robin JR Unattached 15-04.50
18 244 Palmer, Courtney SR Tri-Valley E 15-02.75
19 102 Edwards, Kaitlynn SR Unattached 15-02.25
19 38 Brandon, Angel JR All About Sp 15-02.25
21 308 Suliman, Ella SR Unattached 15-01.50
22 125 Galloway, Nadia SR 16 Ways 15-00.75
23 303 Stanton, Precious SR Grand Rapids 14-11.25
24 126 Galloway, Zoe SR 16 Ways 14-10.25
25 121 Fugmann, Sky Breen Track 14-09.50
26 150 Hayes, Arinn New Breed Tr 14-06.75
27 133 Godfrey, Meghan JR Unattached 14-05.75
28 214 Mears, Julia SR Infinity Ath 14-05.00
29 332 Watkins-Johnson, T Next Level 14-03.00
30 189 Krupinski, Taylor SR Michigan All 12-05.00
-- 203 Luyckx, Camryn JR The Hills Tr FOUL
-- 348 Witzgall, Morgan Unattached FOUL
-- 2 Adams, Kayla JR Unattached FOUL
-- 201 Lopez, Olivia SR The Hills Tr FOUL
Like·Comment·Share·E-mail·20355 views
History for Michigan MITS Indoor State Championships
Show 8 more
|